KORONA II KIELCE 1-1 SPARTAKUS DALESZYCE

skład: Sitek – Ostrowski, Dziedzic, Pietrzyk, Kaleta, Brożyna (60’ Maciejski), Jeziorski, Sala, Dziubek, Broniś (78’ Hernik), Łączkowski

W pierwszym meczu rundy wiosennej Hummel IV ligi Spartakus Daleszyce remisuje 1-1 z drugą drużyną Korony, a jedynym strzelcem bramki dla naszej drużyny był Tomasz Broniś.

Już od pierwszej minuty było wiadomo, że to będzie trudne spotkanie. Mecze z Koroną rządzą się swoimi prawami i tak też było w tym przypadku. Drużyna duetu Janaszek-Więcek grała bardzo mądrze taktycznie, stąd też zawodnikom Korony było bardzo ciężko ,,przebić” się przez daleszycki mur. Niemniej jednak po odbiorze piłki zawodnikom Spartakusa brakowało wykończenia akcji. Już na początku drugiej połowy, po błędzie bramkarza gospodarzy- piłkę do siatki, po fantastycznym uderzeniu wpakował Tomasz Broniś, wyprowadzając Spartakusa na prowadzenie.

Niestety sześć minut później, bo już w 55 minucie po błędzie w środku pola podopieczni trenera Janaszka i Więcka tracą bramkę. Dalsza część spotkania to wymiana ciosów z obu stron boiska.

– Cieszy nas jeden punkt zdobyty w Kielcach. Jest to zdecydowanie mocny impuls na kolejne spotkania, gdzie będziemy walczyć o komplet punktów- podsumował trener Arkadiusz Janaszek.

Już w niedzielę 20.03.2022 roku Spartakus Daleszyce podejmie na własnym boisku Orlicz Suchedniów. Start o godzinie 15:00. Kibiców serdecznie zapraszamy!