Zdecydowanie ta runda w wykonaniu Spartakusa nie napawa optymizmem. Porażka goni porażkę, ale wierzymy w to, że Spartanie jeszcze się podniosą. 

Podopieczni trenera Janaszka i Więcka w dalszym ciągu nie mogą się przełamać i zacząć grać na miarę swoich możliwości i umiejętności. Niejednokrotnie prowadzą grę w całym spotkaniu, ale to przeciwnik cieszy się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku. Zawodnicy Spartakusa niejednokrotnie pokazali już, że walka do końca przynosi określone rezultaty, dlatego też liczymy na szybkie przełamanie. 

W meczu z Orliczem podopieczni trenerów Janaszka i Więcka grali piłką, pewnie atakowali bramkę przeciwnika, ale brakowało skuteczności. Niewykorzystany rzut karny w pierwszej połowie bardzo szybko podciął skrzydła Spartanom. Po dwóch prostych błędach w środku pola zawodnicy z Daleszyc stracili dwie bramki, co skutkowało kolejną porażką w tym sezonie. Honorowego gola zdobył Michał Jeziorski. 

 

Wyjazd do Małogoszczy również przyniósł rozczarowanie. Choć mecz stał na równym, wysokim poziomie, znów musieliśmy uznać wyższość gospodarza. Początek spotkania to pewna, ofensywna gra Spartan, ale nadal mocno nieskuteczna. Zawodnicy z Małogoszczy atakowali z kontry, co w 36. minucie po niedokładnym podaniu i niefrasobliwości linii defensywnej dało im prowadzenie. Całe spotkanie było zaciętą walką o każdy centymetr boiska, natomiast lepsza tego dnia okazała się Wierna. 

 

Spotkanie z Alitem miało być przełomowe, jednak w Daleszycach został tylko jeden punkt. Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, jednak stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Karol Dziedzic, Seweryn Sala i Piotrek Ostrowski. Dodatkowo słupek przyjezdnych obił Michał Jeziorski. Jak to zwykle bywa- niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak też było w tym przypadku. Druga połowa to wyrównana gra obu zespołów. Po faulu na Sewerynie Sali piłkę do bramki wpakował Michał Jeziorski. Jednak radość nie trwała zbyt długo, bo w 80. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przeciwnika, który zakończył się bramką. 

Wyjazd do Bodzentyna również nie był udany, mimo że do 30 minuty spotkania nic nie wskazywało na kolejną porażkę. W przeciągu dwóch pierwszych kwadransów Spartakus obił słupek bramki w Bodzentynie, a po strzale Seweryna Sali gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej… I kolejny raz tracimy bramkę po błędzie obrony. 

Chwilę później powinien być remis, jednak piłka uderzona przez Seweryna Salę kolejny raz obija słupek, a 10 minut później Spartakus traci drugą bramkę. 

Kolejne minuty to bezradność podopiecznych trenera Janaszka- swoich sytuacji nie wykorzystał Wiktor Brożyna, Seweryn Sala i Michał Jeziorski. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem po jednej z niewielu kontr, zawodnik Łysicy uderzył piłkę obok wychodzącego z bramki Adriana Sitka, co skutkowało utratą kolejnej bramki. 

Remis z Pińczowem dał nadzieję, ale kolejne spotkanie znów przyniosło porażkę- tym razem w Klimontowie…

26 kolejka to porażka z Moravią, która od początku przejęła inicjatywę w spotkaniu, bo już w 7 minucie przy biernej postawie obrońców drużyna z Morawicy objęła prowadzenie. Podopieczni Macieja Śmiecha kontrolowali cały mecz i zasłużenie wygrali. 

Mecz z Nowinami napawał optymizmem, bo Spartakus wyglądał naprawdę dobrze- przede wszystkim taktycznie- do 94 minuty, gdzie fantastycznym uderzeniem popisał się zawodnik z Nowin.

Mecz ze Skarżyskiem? W 3 minuty Spartakus stracił dwie bramki. 

 

Nikt nie ukrywa, że sytuacja w tabeli jest trudna, ale jedno jest pewne- do końca sezonu będziemy walczyć. 

 

 

Wyniki:

KOLEJKA 19

Spartakus Daleszyce 1-2 Orlicz Suchedniów 

Gole: Jeziorski

KOLEJKA 20

Wierna Małogoszcz 1-0 Spartakus Daleszyce

KOLEJKA 22

Spartakus Daleszyce 1-1 Alit Ożarów

Gole: Jeziorski

KOLEJKA 23

Łysica Bodzentyn 3-0 Spartakus Daleszyce 

KOLEJKA 24

Spartakus Daleszyce 1-1 TS 1946 Nida Pińczów

Gole: Ostrowski P.

KOLEJKA 25

Klimontowianka PBI Klimontów 3-1 Spartakus Daleszyce

Gole: Jeziorski M.

KOLEJKA 26

Spartakus Daleszyce 0-2 Moravia Anna-Bud Morawica

KOLEJKA 27

GKS Nowiny 1-0 Spartakus Daleszyce

KOLEJKA 28

Spartakus Daleszyce 0-2 Granat Skarżysko Kamienna