Na obozie w Charsznicy udział wzięły 44 osoby- 7 dziewczynek oraz 37 chłopców z miasta i gminy Daleszyce. Dzieciaki przez cały tydzień mogły korzystać z uroków pięknej pogody, bawiąc się w hotelowym basenie, wspinając po parku linowym czy ciężko trenując na pobliskich boiskach.

Obóz to nie tylko atrakcje, ale przede wszystkim nauka samodzielności, współpracy w grupie czy umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci musiały radzić sobie bez rodziców, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. 

Wisienką na torcie było piątkowe podsumowanie obozu, na które przyjechał prezes zarządu, Andrzej Hernik, by osobiście wręczyć uczestnikom upominki. Na pewno było to spore przeżycie dla naszych obozowiczów. 

Spośród 44 uczestników rozlosowano trzy nagrody specjalne- 50 zł rabatu na kolejny obóz organizowany przez Spartakusa. Wybrano również luzaka, śmieszka, niejadka i najgrzeczniejszego obozowicza. Dodatkowo podsumowano też wewnętrzne turnieje i wybrano najczystszy pokój.  

– Tegoroczny obóz sportowy w Charsznicy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W tym roku postanowiliśmy otworzyć zapisy nie tylko dla zawodników i zawodniczek Spartakusa, ale też dla wszystkich dzieciaków z miasta i gminy Daleszyce i nie tylko. Ze względu na brak miejsc w hotelu musieliśmy odmówić kilku osobom, co z jednej strony nas smuci, ale też cieszy, że tyle osób nam ufa i chce powierzyć nam swoje pociechy- podsumował prezes Andrzej Hernik

 

– Najlepszym podsumowaniem jest uśmiech tych dzieciaków, które widać, że naprawdę świetnie się bawiły w swoim gronie i zadowolone wróciły do domu. Dodatkowo otrzymałam mnóstwo wiadomości od rodziców dzieciaków, gdzie niejednokrotnie zaznaczają oni, że pociechy są zadowolone i ciągle opowiadają o obozie. Zależało nam na tym, żeby dzieci przede wszystkim były bezpieczne i zadowolone. W piątek odbyła się kontrola z małopolskiego Kuratorium Oświaty, gdzie zostaliśmy pochwaleni za wzorową organizację, co w przypadku takich wyjazdów jest kluczowe- dodała Marlena Kasprzyk

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech oraz zawodnikom za świetną, tygodniową zabawę.

Jednak nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie wszyscy ci, którzy zajmowali się organizacją całego przedsięwzięcia:

Panie Burmistrzu miasta i gminy Daleszyce- dziękujemy za pomoc przy organizacji obozu!

Panie Krzysztofie (Maxima-Sport, Husar-Sport)- dziękujemy za wykonanie wspaniałych koszulek, dzięki którym nasi podopieczni wyróżniali się podczas każdego wyjścia!

Trenerzy, Organizatorzy- dziękujemy za opiekę nad obozowiczami i za Wasze zaangażowanie!

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne obozy, które odbędą się w sierpniu (prawdopodobnie Charsznica, Zakopane), ale też na wcześniejsze półkolonie, które odbędą się już niebawem, bo w terminie 22-26.08.2022r.