Rok 2022 dla Akademii Spartakusa był niewątpliwie owocny i udany. Coraz więcej młodych osób, chętnych do piłkarskiej zabawy w naszych szeregach, motywuje do rozwoju i realizacji nowych pomysłów. Właśnie tak było w mijającym roku. Akademia w tym momencie liczy blisko 200 zawodników i zawodniczek, trenujących w 10 grupach. Młodymi piłkarzami opiekuje się 11 trenerów. Te liczby zdecydowanie poszybowały w górę właśnie w 2022 roku. Również w ostatnich 12 miesiącach rozpoczęliśmy działania mające na celu zwiększenie atrakcyjności naszej akademii dla jej zawodników, jak również poczucia przynależność do Spartakusa. I tak w ostatnim czasie odbyło się wiele konkursów z nagrodami, Festyn z okazji 50 lecia Spartakusa, obóz piłkarski, półkolonie letnie, Mikołajki.

    Niewątpliwie dużym krokiem rozwojowym jest współpraca z Fundacją TEAM 111, pozwalająca nam realizować rodzinne zajęcia badmintona, które wśród mieszkańców gminy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ważne jest to, że w zajęciach uczestniczyły całe rodziny, dzięki czemu poza aktywnością fizyczną dawaliśmy możliwość wspólnego spędzenia czasu dzieciom i ich rodzicom. Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego też w przyszłym roku na pewno będą kontynuowane.  

    Czujemy się również odpowiedzialni społecznie, dlatego wspólnie z naszymi zawodnikami i ich rodzinami włączamy się w różne akcje charytatywne. W tym roku udało się stworzyć paczkę świąteczną dla dwóch rodzin z gminy Daleszyce. Przyłączyliśmy się również do zbiorki pieniężnej na chorą Malinkę. 

  Każda z naszych grup realizuje swój indywidualny program szkolenia dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Odbywa się to za pomocą treningów, turniejów, uczestnictwa w lidze, sparingów, gier wewnętrznych i różnych eventów. 

  Najważniejsze dla nas jest zadowolenie i uśmiech zawodników, a naszą misją jest zarażanie aktywnością fizyczną i chęcią do ruchu jak największej liczby dzieci z gminy Daleszyce i okolic. Mniejszą uwagę przykładamy do wyników sportowych. Każdy młody człowiek, który ma w sobie chęć uczestnictwa w zajęciach ruchowych jest u nas mile widziany. 

  Mamy nadzieję, że w 2023 roku utrzymamy wysoki poziom z roku 2022, a po cichu liczymy na realizację jeszcze większej ilości nowych pomysłów i wydarzeń.

Trzymajcie kciuki!