Zakończyły się pierwsze półkolonie ze Spartakusem, w których udział wzięły nie tylko dzieci zrzeszone z klubem, ale też te zamieszkujące gminę Daleszyce. 

Każdy dzień przynosił coraz to nowsze emocje i dzieci nie narzekały na nudę. Młodzi Spartanie codziennie mieli zapewnione nie tylko atrakcje, ale też zajęcia ruchowe. Wraz z piłką nożną była też piłka ręczna, wyścigi rzędów, zbijak, a nawet badminton. Poza zajęciami sportowymi królowały również gry planszowe i kolorowanki. Uczestnicy w poniedziałek mogli poszaleć na trampolinach we FlySky, we wtorek obejrzeć film w kinie, a w środę wybrali się na międzynarodową wycieczkę do Parku Miniatur w Krajnie, gdzie poza miniaturami pływali w łódeczkach, bawili się na dmuchańcach, czy latali w kosmos na kosmicznym placu zabaw!

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, breloczek w kształcie akademii Spartakusa i coś słodkiego.
Jak na dobre zakończenie przystało- nie brakło również bąbelków :).

– Pierwsze półkolonie ze Spartakusem uważamy za bardzo udane. Przez całe pięć dni nawet jedno dziecko nie powiedziało, że się nudzi- wręcz przeciwnie, czas mijał bardzo szybko. Cieszymy się, że zaufało nam tylu rodziców i powierzyło swoje pociechy pod opiekę. Dzieci cały tydzień były dobrze zorganizowane, współpracowały i świetnie się bawiły. Głównym założeniem półkolonii było nie tyle szlifowanie formy piłkarskiej, co nauka samodzielności, współpracy czy umiejętnego wykorzystania czasu z rówieśnikami. Kreatywności nie brakowało- surwiwal, sztuczne ognisko, spanie w namiocie i mnóstwo innych pomysłów rodziło się w tych młodych głowach. Przez dwa ostatnie dni towarzyszył nam również pies, który (ku naszemu zdziwieniu) został niesamowicie zaopiekowany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców, którzy sami z siebie zaoferowali pomoc. Ze swojej strony bardzo dziękujemy:
– Panu Burmistrzowi oraz całej gminie Daleszyce za to, że w Daleszycach może rozwijać się tak duża liczba dzieciaków,
– Panu Norbertowi Wojciechowskiemu i pracownikom MGOK za świetnie przygotowane boiska, czyste pomieszczenia, pięknie przygotowane stoły, czy krzesła i ogólną, codzienną pomoc,
– Zarządowi Spartakusa za możliwość zorganizowania półkolonii i troskę o dzieci z terenu naszej gminy,
– Pani Agacie Badawy oraz wszystkim rodzicom z Brzechowa, którzy przygotowali zakończenie naszych półkolonii,
– Całej obsłudze Kawiarni ,,Jodełka” w Daleszycach za pyszne lody,
– Obsłudze pizzerii Fantazja w Daleszycach oraz kebabu MIDO za pyszne jedzenie na zakończenie naszego tygodnia,
– Obsłudze Jadłodajni Romana za przepyszne i zawsze ciepłe obiady,
– Rodzicom uczestników za zaufanie,
– I wszystkim tym, dzięki którym półkolonie okazały się strzałem w dziesiątkę!

To dopiero początek, bo już dziś zaczynamy planowanie zimowych półkolonii ze Spartakusem, na które serdecznie zapraszamy- podsumowały trenerki Marysia Tarczyńska oraz Marlena Kasprzyk

 

no images were found