II Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka za nami!

W niedzielę 18.06. 2023 roku na stadionie Spartakusa odbył się II Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. 

       Na rodziny Spartan oraz wszystkich chętnych czekało mnóstwo atrakcji- począwszy od konkurencji sportowych, kończąc na konkursach plastycznych dla najmłodszych. 

Głównym Partnerem tego wydarzenia były Lasy Państwowe wraz z Nadleśnictwem Daleszyce. 

⁃Kolejne duże wydarzenie za nami. Cieszymy się, że akademia Spartakusa cały czas się rozwija i z dnia na dzień przybywa w niej dzieci. Na dzień dzisiejszy trenuje tu ponad 215 młodych piłkarek i piłkarzy, dlatego też cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć w Daleszycach coś naprawdę dużego- zaznaczył burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. 

Młodzi adepci mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach sprawności ogólnej oraz specjalnej, ale też sprawdzić swoje umiejętności artystyczne. Hasłem przewodnim prac plastycznych była szeroko pojęta tematyka lasów. 

⁃W tym roku poza aktywnością sportową zależało nam również na promocji lasów, których istnienie jest niezbędne do życia na ziemi. Dziękujemy przedstawicielom Nadleśnictwa Daleszyce za wspaniałe konkursy, przekazaną wiedzę oraz pomoc w przygotowaniu naszego wydarzenia- dodała skarbnik zarządu MGKS Spartakus Daleszyce oraz trenerka akademii Marlena Kasprzyk.  

Poza aspektem około sportowym w Daleszycach pojawiły się również konkursy wiedzy- Rodzinny test wiedzy o lasach, czy też Rodzinny Quiz wiedzy leśnej. Pytania nie należały do najprostszych, jednak uczestnicy poradzili sobie z nimi wyśmienicie. 

Każdy mały uczestnik dodatkowo mógł korzystać bez limitu z dmuchanego zamku, boiska, czy też zjeść pyszną kiełbaskę i popcorn- zupełnie za darmo. 

⁃Bardzo dziękuję wszystkim Partnerom, bez których zorganizowanie naszego wydarzenia nie byłoby możliwe. Podziękowania należą się członkom zarządu i ich rodzinom, dbającym o pyszne grillowanie, wspaniały popcorn oraz rodzicom naszych dzieci, którzy piekli pyszne gofry. Szczególne podziękowania należą się naszym trenerkom- Marysi i Marlenie, które od początku do końca zorganizowały nasz Piknik, a także pozostałym trenerom, którzy stawili się w niedzielny poranek i czynnie brali udział w całym wydarzeniu- zakończył prezes Andrzej Hernik. 

Partner Główny:

Lasy Państwowe

Pozostali Partnerzy:

Miasto i Gmina Daleszyce 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach

Nadleśnictwo Daleszyce 

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego 

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej 

Zychowicz Przetwórstwo Mięsa

Mido Kebab Daleszyce 

Siwonia Piekarnia&Cukiernia 

Husar Sport 

Szkoła Podstawowa w Brzechowie 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Daleszycach