JUNIORZY MŁODSI LIDEREM

Mecz został rozegrany w Starachowicach w dniu 02.11.2019 r. o godz. 10.00 . Drużyna Spartakusa wystąpiła w następującym składzie: Krystian Sobolewski (br) Szymon Lach, Antoni Boksiński, Bartosz Ławik, Mikołaj Kurasz – Patryk Masternak, Jaworski Karol – Igor Pacierz, Patryk Hernik, Dawid Maj – Kacper Prędota. Ponadto w meczu wystąpili też Mateusz Oszczepalski oraz Adrian Kruk, którzy zastąpili, kolejno, Jaworskiego Karola (70 min) oraz Igora Pacierza (82 min). Ustawienie zespołu to 1 – 4 -2 -3 – 1. Mecz rozpoczął się od wzajemnego” badania” się przeciwników. W tej fazie żaden z zespołów nie przeważał. Dopiero w 14 min. po indywidualnej akcji i minięciu zwodem dwóch środkowych pomocników Spartakusa, zawodnik gospodarzy oddał celny strzał na bramkę zza linii wyznaczającej pole karne i piłka ugrzęzła w bramce. Zawodnicy Spartakusa próbowali szybko odrobić stratę i już w 16 min mógł to uczynić Kacper Prędota,, który otrzymał bardzo dobre, prostopadłe podanie po którym znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz trafił w boczną siatkę.
Po kilku dalszych minutach gry to gospodarze konsekwentnie budowali przewagę próbując dołożyć kolejnego gola. Na wysokości zadania stanęła jednak obrona Spartakusa. Dopiero pod koniec tej odsłony, między 30 a 45 minutą nasza drużyna zaczęła lekko przeważać i była bliska strzelenia wyrównującego gola. Dwukrotnie b. dobrą okazję miał Igor Pacierz (30 i 32 min) oraz Patryk Masternak (45+1), który minął jak tyczki trzech zawodników Staru, wbiegł z piłką w pole karne przeciwnika i z bliska oddał mocny, ale niecelny strzał, po którym piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
W drugiej połowie gry w dalszym ciągu oba zespoły mocowały się i czekały na swoją okazję. Bardziej cierpliwi i konsekwentni okazali się nasi zawodnicy, którzy wytrzymali presję spotkania ( mecz o 1- sze miejsce w grupie) i w końcówce spotkanie zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. Bardzo dobrą okazała się decyzja trenera M. Gołąbka o wprowadzeniu zmienników i roszadach w ustawieniu zawodników. Na prawą pomoc został przesunięty P. Hernik a do środka trafił M. Oszczepalski. To spowodowało, że nasi chłopcy zdobyli przewagę w środkowej strefie boiska, a co za tym idzie ich akcie nabrały rozmachu i tempa. W efekcie w 82 min. po b. dobrym podaniu Oszczepalskiego do Hernika, ten drugi wyszedł na czystą pozycję i wykorzystał szansę, doprowadzając do remisu.
Spartakus nie zadowolił się tą zdobyczą i już w 84 min ponownie P. Hernik stanął przed kolejną szansą lecz po jego strzale piłka trafia w słupek bramki gospodarzy. Co nie udało się w normalnym czasie udało się w doliczonym. W 90+3 min meczu P. Hernik wykonał rzut wolny pośredni podyktowany za faul na koledze z drużyny. Większość zawodników obu drużyn ustawiła się wzdłuż linii wyznaczającej pole karne Staru Starachowice. Po bardzo dobrej wrzutce piłki najprzytomniej zachował się Kacper Prędota który strzałem głową przelobował żle ustawionego bramkarza gospodarzy i tym samym zapewnił kolegom zwycięstwo. Do końca spotkania zawodnicy naszego zespołu nie pozwolili gospodarzom na zmianę wyniku. Należy dodać, że z uwagi na przerwy w grze sędzia przedłużył mecz o prawie 8 min.