Wysoka wygrana ze Starachowicami

Star Starachowice 0-4 Spartakus Daleszyce

Bramki: Żądło (19’, 38’), Maciejski (43’, 53’)

Skład: Dutka – Ostrowski, Dziedzic, Cielibała (72- Łączkowski), Raczyński (72- Wołowiec) – Dziubek – Brożyna (55-Hernik), Jeziorski,Pietrzyk (70-Kaleta), Żądło – Maciejski (60-Soczomski)

W sobotę drużyna Spartakusa gościła w Starachowicach, gdzie zmierzyła się z zespołem Staru. Początek meczu to dominacja gospodarzy, którzy stworzyli sobie trzy groźne sytuacje. Jednak w naszej bramce fantastycznie spisywał się Dutka, parując na rzut rożny strzały napastników Staru. Od 15. minuty do głosu doszedł nasz zespół, a ostrzeżenie dał Karol Cielibała, trafiając z 5. metrów w poprzeczkę. Bohaterem meczu został Mariusz Maciejski, który rozegrał 60 minut i strzelił dwie bramki oraz asystował dwa razy przy trafieniach Maćka Żądło. Fantastycznym asystentem Maciejskiego był Wiktor Brożyna.

– to było fantastyczne spotkanie w naszym wykonaniu. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ponieważ Piotrek Pietrzyk uderzył w słupek, Karol Dziedzic głową nad poprzeczką, a po trójkowej akcji Jeziorski-Hernik-Soczomski- ten ostatni został zablokowany przez obrońcę gospodarzy. W końcu zrewanżowaliśmy się za jesienną porażkę 1-4 w Daleszycach- podsumował Trener Arek Janaszek