Trzy punkty na inaugurację rozgrywek

Pogoń Staszów 0-3 Spartakus Daleszyce

Bramki: Jeziorski (12’), Smolarczyk (48’), Maciejski (66’)

Skład: Dutka – Ostrowski (80-Sitarz), Cielibała, Dziubek, Łączkowski (63-Raczyński) – Pietrzyk (62- Hernik)- Brożyna (46- Smolarczyk), Jeziorski, Górski, Żądło – Maciejski (82-Soczomski).

W weekend odbyła się inauguracja rozgrywek 4. ligi świętokrzyskiej. Zespół Spartakusa Daleszyce gościł w Staszowie, gdzie zmierzył się z miejscową Pogonią. Od początku swój styl gry narzucił zespół gości i już w 12. minucie po pięknym golu Michała Jeziorskiego objął prowadzenie. Chwilę później powinno być 2:0, ale ponownie strzał Jeziorskiego tym razem zablokował obrońca. Później mecz się wyrównał i niewiele się działo na boisku. Zaraz po przerwie Spartakus zadał drugi cios. Tym razem po ładnej akcji skrzydłem Łukasz Górski dośrodkował w pole karne, a tam wprowadzony po przerwie, debiutujący w barwach granatowo-bordowych Michał Smolarczyk, strzałem z powietrza pokonał golkipera gospodarzy. Od tego momentu na boisku w piłkę grała już tylko jedna drużyna.Na bramkę Pogoni sunął atak za atakiem , a swoje okazje strzeleckie marnowali Maciej Żądło, Mariusz Maciejski oraz Smolarczyk. Wynik meczu ustalił bardzo aktywny w tym meczu Maciejski po indywidualnej akcji strzałem w długi róg bramki. Drużyna ze Staszowa ani razu w tym meczu nie zagroziła poważniej daleszyckiej bramce. Te 3 punkty drużyna dedykuje jednemu z wice prezesów, Wojciechowi Jeziorskiemu, który to obchodził dzisiaj urodziny.