Podsumowanie Rundy Jesiennej

Przed rozpoczęciem sezonu 20/21 w naszym czwartoligowym zespole zaszły spore zmiany kadrowe. Zarząd podziękował za grę kilku doświadczonym zawodnikom,a do zespołu dołączyła grupa młodych, również z naszej Akademii, głodnych sukcesów chłopców.
Mecze sparingowe oraz początek rundy jesiennej pokazał,że drużyna jest dobrze przygotowana do rozgrywek przez trenera Krzysztofa Trelę, który wpajał zawodnikom na każdym treningu i w każdym meczu aby cieszyli się z gry w piłkę,a nie męczyli się ,,ze sprzętem”na boisku.
Po dwóch zwycięstwach nadszedł”dziwny” mecz z Kajetanowem oraz dwie niespodziewanie porażki, które jak się później okazało, w dużym stopniu mobilizująco wpłynęły na zespół w dalszej części sezonu. Po tych meczach przyszedł świetny okres, w którym to nasz zespół miał serię siedmiu ligowych meczów bez porażki. Wprawdzie później przytrafiły się dwa potknięcia, które chwilowo przystopowały naszą drużynę, ale końcowa część rundy była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Między innymi pokonaliśmy zdecydowanie lokalnego rywala Moravię oraz ówczesnego lidera z Suchedniowa. Przytrafiła nam się w międzyczasie porażka z najlepszym w tej chwili zespołem 4. ligi Czarnymi w Połańcu ale był to tzw. wypadek przy pracy.
Podsumowując sezon w liczbach to:
w tabeli zajęliśmy 4 miejsce, odnosząc 11 zwycięstw, 3 mecze remisując i ponosząc 5 porażek.
Najlepszy strzelec drużyny: Maciej Żądło-11 goli.
Warto również nadmienić, że w trakcie sezonu po dwóch zwycięstwach awansowaliśmy do 5 rundy Okręgowego PP.
Należy wspomnieć, że w prawie w każdym meczu nie schodziliśmy poniżej pewnego poziomu piłkarskiego,w większości spotkań prowadząc i kreując grę.
Naszym najlepszym zawodnikiem była cała drużyna,ale nie tylko ta na boisku z ambitnym i charyzmatycznym trenerem przy linii bocznej, ale również świetna współpraca pomiędzy Zarządem Klubu z Panem Prezesem Andrzejem Hernikiem na czele, Dyrektorem Sportowym Markiem Mierzwą a całym zespołem.
Miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej po przepracowaniu ciężkiego okresu przygotowawczego nasz zespół przystąpi do rozgrywek w niezmienionym składzie i powtórzy wynik z rundy jesiennej.