WYGRywAmY Z POGONIĄ NA INAUGURACJI SEZONU

Na inaugurację sezonu 4 ligi obejrzeliśmy w Daleszycach szybki, wyrównany, stojący na dobrym poziomie mecz.
W pierwszej połowie to goście ze Staszowa stworzyli pierwsi groźną sytuację, strzelając w słupek. Gospodarze prowadzenie zdobyli w 18 minucie po akcji Michał Jeziorski- Maciej Żądło, ten drugi nie dał szans bramkarzowi. Po chwili mógł być remis ale świetnie interweniował wślizgiem Bartosz Guz. Tuż przed przerwą powinno być 2:0, ale Wiktor Brożyna po kapitalnym wznowieniu gry przez Damiana Krążka i zagraniu Maćka Żądło strzelił z siedmiu metrów wprost w bramkarza. Na początku drugiej połowy gospodarze zadali drugi cios. Ponownie gola zdobył Żądło po strzale z 27 metrów w samo okienko staszowskiej bramki. Goście po tym golu zaczęli grać odważniej i po jednej z akcji w sytuacji sam na sam pokonali Krążka. Na szczęście w 70 minucie padł trzeci gol dla Spartakusa. Po strzale Brożyny bramkarz gości zdołał jeszcze odbić piłkę ale przy dobitce Jeziorskiego był bezradny.Pogoń próbowała do końca zmienić wynik ale w bramce gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Krążek. Podsumowując, wygrał zespół skuteczniejszy. Warto również zwrócić uwagę na udany debiut na czwartoligowych boiskach osiemnastolatków: Marcina Dziubka, Łukasza Górskiego i Macieja Żądło oraz wychowanka Akademii Spartakusa, siedemnastoletniego Patryka Hernika.

Spartakus Daleszyce-Pogoń Staszów 3:1(1:0).

Gole dla Spartakusa strzelali: Maciej Żądło 2(18 i 47 min.) oraz Michał Jeziorski (70 min.)

Skład Spartakusa: Krążek- Ostrowski, Kaleta, Guz , Wołowiec D. ( 80- Raczyński) – Dziubek- Brożyna ( 82 – Hernik), Jeziorski, Górski, Żądło (66 – Wychowaniec),- Maciejski ( 72- Pietrzyk).