Dodatkowe zasady obowiązujące od 4 maja 2020 roku na zajęciach Akademii Piłkarskiej Spartakus Daleszyce

Dodatkowe zasady obowiązujące od 4 maja 2020 roku na zajęciach Akademii Piłkarskiej Spartakus Daleszyce

W związku z decyzją premiera Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu związaną z częściowym otwarciem obiektów sportowych z dniem 4 maja 2020, treningi w Akademii będą odbywać się w nieco zmienionej formie.                                                                                      

 Ze względu na bezpieczeństwo uczestników wprowadzamy dodatkowe zasady i obostrzenia, dlatego bardzo prosimy zapoznać się z nimi i bezwarunkowo przestrzegać.

1. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest podpisana deklaracja udziału w szkoleniu w Akademii Piłkarskiej MGKS Spartakus Daleszyce i wszystkich dołączonych do ww. załączników.

2. Udział  w zajęciach w czasie ogłoszonej pandemii jest dobrowolny.

3. Harmonogram treningowy zostanie przekazany przez naszych Trenerów poprzez komunikatory wewnątrz poszczególnych grup.

4. Zawodnicy poniżej 13 roku życia na zajęcia docierają z opiekunem prawnym.

5. Zawodnicy przyjeżdżają na trening, nie wcześniej niż 5-10 minut przed rozpoczęciem zajęć i wychodzą tak, aby zawodnicy kolejnej oczekującej grupy nie mieli ze sobą kontaktu.

6. Do dyspozycji akademii są wyznaczone 3 boiska na obiekcie MGKS Spartakus Daleszyce i na każde z nich prowadzi osobne wejście(szczegóły w informacji od Trenerów).

a) boisko „orlik” – wejście od drogi prowadzącej wzdłuż boiska głównego za ogrodzeniem obiektu (droga prowadząca między cmentarzem i boiskiem skręcająca w prawo za trybuną gości),

b) boisko boczne – wejście główne na obiekt i poprzez trybunę po prawej stronie boiska ,

c) boisko główne- wejście główne na obiekt i poprzez trybunę po lewej stronie boiska(furtka w ogrodzeniu przy wyjściu z hali)

7. Zawodnicy przychodzą na obiekt przebrani w osobisty strój treningowy, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego na terenie obiektu (za wyjątkiem WC).

8. Zawodników obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast zawodnik przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

9. Zawodnicy oczekujący na zajęcia treningowe (każda grupa w strefie przy wejściu na swoje boisko) zachowują zasadę bezpiecznej odległości (2 metry) zalecanej przez Ministra Zdrowia, do momentu przejęcia zawodników przez trenera.

10. W trakcie treningu, rodzice zawodników oraz inne osoby nie mają wstępu na obiekty. Zalecane jest oczekiwanie na odbiór zawodnika w pobliżu obiektu, z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

11. Grupę treningową stanowi maksymalnie 6 zawodników. Jednostka treningowa wynosi około od 45 do 60  min w zależności od grupy wiekowej.

12. Zawodnicy rozpoczynają i kończą trening dezynfekcją rąk przy wejściu na dane boisko

 13. Po każdej jednostce treningowej,  trener lub inna osoba wyznaczona przez Klub jest odpowiedzialna za dezynfekcję sprzętu treningowego.

 14Trenerzy wyznaczą przy każdym boisku specjalne, bezpieczne strefy na przerwy nawadniające a także pozostawienie maseczek przez zawodników. Zalecane jest stosowanie bidonów, butelek z wodą z widocznie opisanym imieniem i nazwiskiem.

15. Zawodnik z objawami jakiejkolwiek choroby (przeziębienie, katar, podwyższona temperatura itp.) zgłasza(sam lub opiekun zawodnika) wcześniej ten fakt trenerowi i nie uczestniczy w zajęciach, pozostając w swoim miejscu zamieszkania.

16. Trenerzy realizować będą zadania i środki treningowe o charakterze zgodnym z zasadami rekomendowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

17. W sprawach nie ujętych w niniejszych zasadach treningu decyduje trener.

Szanowni Państwo – powyższe punkty są niestety koniecznością, by zajęcia mogły się odbywać. Postępujemy zgodnie ze wszystkimi zaleceniami Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia, by treningi były bezpieczne dla naszych podopiecznych.

Zapraszamy serdecznie!